Knjigu ne treba suditi po koricama, ali ipak je naslovnica ono što nas često prvo privuče ili odbije, a način na koji je knjiga tiskana olakšava nam ili otežava čitanje. Izgled knjige sastavni je dio njezina identiteta. S tim na umu djelatnice Ogranka Bili brig odabrale su 20 knjiga, redom različitih izdavača. Učenici sedmog razreda Osnovne škole Šime Budinića, uz pomoć profesorice Ivane Bašić, ocjenjivali su ocjenama od jedan do pet njihove naslovnice, dimenzije i uvez, veličinu i izgled fonta, margine, izgled odlomaka i poglavlja.
Nakon prebrojenih bodova missicom knjižnice proglašena je knjiga Nijemi pratitelji autorice Laure Purcell, u izdanju izdavačke kuće Znanje, s osvojenih 130 bodova. Njezina prva pratiteljica bila je knjiga Svjetioničari Emme Stonex, u izdanju VBZ-a, s ukupno 122 boda. Zanimljivo, knjiga Svjetioničari jedina je prikupila maksimalan broj bodova za izgled naslovnice, ali je titulu izgubila zbog drugih kriterija. Mjesto druge pratilje podijelile su dvije knjige s osvojenih 119 bodova – Gospodar careva G. G. Kaya, u izdanju nekadašnje izdavačke kuće Algoritam, i Posljednja želja (prvi dio sage o Vješcu) Andrzeja Sapkowskog, u izdanju Egmonta. Sljedeće dvije knjige dijele mjesto sa 116 bodova, stoga su njima dodijeljene titule miss fotogeničnosti i miss simpatičnosti. Titulu su ponijele knjige Slika Doriana Graya Oscara Wildea, u izdanju Šarenog dućana, te knjiga Dok imamo lica C. S. Lewisa, u izdanju Verbuma.
Nakon ovoga dinamičnog projekta učenici su zaključili da vizualni identitet knjige uistinu ne svjedoči o tome je li knjiga dobra ili nije, ali da njezina naslovnica i tisak, odnosno i njezina fizička strana, uvelike utječu na sveukupni dojam. Hvala učenicima na suradnji i čestitke izdavačima čije su knjige ocijenjene najboljima!